AKUPUNKTUR - DR. GÜLŞAT AKMEMET

Tel  : 0312 433 33 40        Cep : 0507 137 14 09

İçeriğe git
Akupunktur ve Bioenerji

Doğada herşeyin bir zıttı vardır; Soğuk Sıcak, Islak Kuru, Aydınlık Karanlık gibi, ki bu zıtlıkların dengede olmasına doğanın dengesi denir. İnsan da bu dengenin bir parçasıdır. Sağlığımız bu Artı/Eksi dengesine bağlıdır. Dengenin artıya ya da eksiye doğru bozulması hastalıkları ortaya çıkartır. Bu dengenin Bio Enerji ve Akupunktur ile tekrar kurulması sayesinde hastalığın insanın kendi vücudu tarafından onarılmasını ve şifayi getirir.
Bunun sebebi çevreden ve özellikle negatif insanlardan gelen Eksi (-) elektriktir. Zamanla bu negatif enerjilerin birikmesi ile enerji kanallarımızda kalıcı blokajlar oluşur. Bu blokajların başlıca belirtileri; Korku, Endişe, Panik Attak, Baş dönmesi. Genel Ağrılar, Baş Ağrıları, Huzursuzluk, İç sıkıntı, Deprasyon,
Negatif Düşünceler, Hırs, Nefret, Yaşam Endişesi vb.
Bu belirtiler ne yazıkki ilaçlarla tedavi edilememektedir, ancak semptomatik tedavi ile belirtiler geçiçi bir süre için bastırılması söz konusudur.
Kalıcı bir iyileşme için negatif enerjinin vücuttan arındırılıp Artı (+)/ Eksi (-) dengesinin tekrar kurulması gerekmektedir.
Akupunktur ile kısa devre sağlanarak blokajlar giderilmektedir. Bu sayede Negatif Enerjinin Bio Enerji ile vücuttan kolaylıkla atılması söz konusu olmaktadır. Böylece verilen Bio Enerji daha kolay etki edip hızlı sonuç vermektedir.
Akupunktur ile kısa devre sağlanarak blokajlar giderilmektedir. Bu sayede Negatif Enerjinin Bio Enerji ile vücuttan kolaylıkla atılması söz konusu olmaktadır. Böylece verilen Bio Enerji daha kolay etki edip hızlı sonuç vermektedir.

Amaç
1. Yaşam gücünü arttırmak.
2. Bağışıklık sistemini güçlendirmek.
3. Enerji sirkulasyonunu hızlandırıp canlılığı arttırmak.
4. Topraklanmayı sağlamak (Kötü enerjiyi boşaltmak).
5. Zarar görmüş organların tekrar eski yaşam gücüne kavuşmasını sağlamak.

AKUPUNKTUR HANGİ HASTALIKLARA İYİ GELİR?
                                                            
Vücudumuzda organlarımız ve vücut yüzeyimizdeki noktalar arasında bağlantı vardır.
Akupunktur bu ilkeye dayanarak oluşturulmuş bir tedavidir.
Bu yöntemde akupunktur noktaları adı verilen bu noktalar ince iğneler kullanılarak uyarılır. Böylece bu noktaların aktiviteleri değişir, bozulmuş olan organların çalışması düzenlenir ve iyileşme başlar.

Akupunktur kelime anlamıyla bir iğne kullanılarak(akus) delme(punctra) demektir.
Çok eski bir yöntem olan akupunktur ilk defa Çinliler tarafından düzenlenmiştir. Bu yöntemin ilk kitabı ise M.Ö. 200’lerde yine Çinliler tarafından yazılmıştır. O zamandan beri Akupunktur dünyanın her yerine yayılmıştır.
Ama hala Batı ve geleneksel Çin tıbbının aynı çatı altında öğretildiği Çin ve Uzak Doğu ülkelerinde daha yaygındır.

Çinliler vücudumuzda 1000 civarında akupunktur noktası olduğunu ve bunların büyük bir bölümünü 12 grupta topladıklarını söylemektedir. Bu gruplar meridyen adıyla anılır.

Bu 12 ana meridyen akciğer, kalın bağırsak, ince bağırsak, mide, dalak, kalp, üçlü ısıtıcı, mesane, böbrek, karaciğer ve safra kesesini kontrol eder. Bu organlar meridyenler boyunca geçen bütün akupunktur noktalarından etkilenir. Ayrıca beraber geliştikleri diğer organları da etkiler.

Çinliler bu meridyenlerin vücudumuzun bütünleşmiş parçaları olduğunu savunurlar. Batı tıbbı vücudumuzu çeşitli bölümlere ayırırken akupunktur hekimleri vücudumuzun bir bütün olduğunu ve tedavi şeklinin buna dayanması gerektiğini savunurlar.

Akupunktur kendi iyileştirme gücümüzle vücudumuzun kendini tedavi etmesi yöntemidir. Bu tedavinin en büyük özelliklerinden biri ilaç tedavisinde ortaya çıkabilecek yan etkilere sahip olmayışıdır. Amaç hastayı hastalık döneminden önce olduğu sağlıklı durumuna geri getirmektir.

Akupunktur tedavisinin fizyolojik değişikliklerden oluşan her hastalığa uygulanması mümkün görünmektedir. WHO(Dünya Sağlık Örgütü) bu konuda geniş bir liste hazırlamıştır.

Akupunkturla tedavi edilen hastalıklar
Akupunktur tedavisi uygulanabilecek hastalıklar konusunda WHO’nun hazırladığı listeden bazı önemli hastalıklar şunlardır:
- Diyabet(şeker hastalığı)
- Hipotansiyon
- Hipertansiyon (damar sertliği)
- Depresyon
- Ruhsal bozukluklar
- Kireçlenme
- Fıtık
- Ağrı
- Migren
- Eklem ağrıları
- Romatizmal ağrılar
- Cinsel isteksizlik

- Empotans (iktidarsızlık)
- Konstipasyon (kabızlık)
- Gastrik hiperasidite
- Akut ve kronik gastrit
- Mide yanma veya ağrıları
- Stres
- Uykusuzluk
- Romatoid artrit
- Dismenore (sancılı adet)
- Alerjik rinit
- Bronşial astma (astım)
- Meniere sendromu

Dünya sağlık örgütü (WHO) tarafından yayınlanan akupunktur ile tedavi edilen hastalıklar listesinden alınan hastalıklardan bazıları şunlardır:
- Libido eksikliği (cinsel isteksizlik)
- Empotans (iktidarsızlık)
- Konstipasyon (kabızlık)
- Gastrik hiperasidite
- Akut ve kronik gastrit

akupunktur
İçeriğe dön