HAKKIMIZDA - DR. GÜLŞAT AKMEMET

Tel  : 0312 433 33 40        Cep : 0507 137 14 09

İçeriğe git
Dr. Gülşat AKMEMET

  • 2000 y A.Y ULUSLARARASI TÜRK-KAZAK ÜNİVERSİTESİ Tıp Fakültesi mezunu,
  • Aile Hekimi (T.C. Sağlık Bakanlığı)
  • DOĞU TIBBI Hekimi,
  • Akupunktur Hekimi (T.C. Sağlık Bakanlığı)
  • Medikal Estetik Hekimi  (T.C. Sağlık Bakanlığı)
  • Ozon -Oksijen tedavi  Sağlık Bakanlığı onaylı
  • Sülûk tedavi-Hirudoterapi Sağlık Bakanlığı onaylı
  • Hacamat  Kupa tedavisi Sağlık Bakanlığı onaylı
2000-2003 yılı arası Şırnak Silopi’de mecburi hizmeti yaptıktan sonra Dr. Gülşat Akmemet  Ankara’da  T.C Sağlık Bakanlığında görevine devam ederek 2015 yılında bu görevden ayrıldı.
Ankara’da  kendi Akupunktur muayenehanesinde ise Tamamlayıcı, Entegratif, Koruyucu Tıp yani Bütüncül-Holistik tedavilerini Akupunktur, Hirudoterapi, Hipnoz, Homeopati, B.I.T., Ozon-Oksijen tedavi, …. uygulamaktadır.
Akupunktur, Hipnoz gibi Tamamlayıcı ve Geleneksel tedaviler, Dünya sağlık Örgütü (WHO) ve Amerikan Sağlık Enstitüsü (NIH-CAD/CAM) listelerinde yer alan ve başarıyla uygulanan Entegratif tıp yöntemleridir.
Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ne gore; Sağlık, sadece hastalık veya sakatlığın olmaması değil; tam olarak fiziksel, zihinsel ve sosyal iyilik halidir. (WHO definition of Health: Health is a state of complete physical, mental and social well-being and not merely the absence of disease or infirmity).
Dr. Gülşat Akmemet, hastalık denildiğinde sadece bedendeki değişikliklerin (semptomlar) üzerinde durmanın yanında hastanın Beden-Zihin-Akıl bütünlüğünü göz önünde tutarak yapılan Holistik-Bütünleyici tedavinin büyük fayda getirdiğini görmüştür. Hastalık belirtilerinin üzerine gitmek yerine bu belirtileri sonuç olarak kabullenerek, bozulan vücut dengesi düzenlendiğinde her bünyede mevcut olan doğal güçler (Solutogenezis) gerçek tedaviyle sonuçlanan hareketi gerçekleştirmektedir. Tabii ki bu denge bozulmasının esasında doğru teşhisinin yapılması önemlidir. Teşhiste öncelikle hastanın hikâyesinin dinlenip ayrıntılı bir öyküsü alınmalıdır. Klasik muayene ve tetkiklerin yanında holistik muayene metodlarının (Meridyenlerin ölçümünün, Elektroakupunktur ve Kulak dedeksiyonu, Ryodoraku, BioFeedback , Elektro-segmental ölçüm, Nabız-Dil teşhisi ve İridolojik muayene) yapılabilmesi doktoru doğru teşhise daha çok yaklaştırmaktadır. Böylece Hekim ve danışan hasta için doğru ve etkin tedavi seçenekleri ortaya çıkarılabilmektedir.
İçeriğe dön